Агенція або інхаус
Гості:
Вєста Гунченко - Керівниця відділу креативної реклами lifecell (https://www.facebook.com/andrei41987)

Сергій Костя - Керівник департаменту Маркетингу країн східної Європи Bolt (https://www.facebook.com/kostyaserhii)

Анастасія Марушевська - Директор з комунікацій у Reface (https://www.facebook.com/nastya.marus...)
Випуск 2. Частина 1
Розділи відео:
старт

кар'єрний шлях Вєсти Гунченко

кар'єрний шлях Сергія Кості

кар'єрний шлях Анастасії Марушевської

Вєста Гунченко. Чому повернулася на сторону агенції та як потрапила до lifecell

Як молодий спеціаліст почуває себе у ТОПовій агенції

Хто дає правки у lifecell

Анастасія Марушевська про професійний досвід та перехід
на бік IT

Що таке RefaceUP

Сергій Костя. Як влаштований креативний юніт в компанії

Чим відрізняється креативний юніт у lifecell від агенцій


Анастасія Марушевська. Як працює контентний юніт в компанії

Чи потрібен інхаус?

Чи відомі бюджети креативним юнітам у компаніях

Про побудову команд

Чому фріланс?

Як проходят закупки всередині компанії

Агенція чи інхаус

Коли все робити самостійно, а коли звертатись до агенції

Хто приймає фінальне рішення щодо креативу в компанії

Вєста Гунченко. Чи сумує за життям в агенції?

Які проблеми є в компаніях

Перші кроки в кар'єрі. Куди йти?
Розділи відео:
старт

кар'єрний шлях Вєсти Гунченко

кар'єрний шлях Сергія Кості

кар'єрний шлях Анастасії Марушевської

Вєста Гунченко. Чому повернулася на сторону агенції та як потрапила до lifecell

Як молодий спеціаліст почуває себе у ТОПовій агенції

Хто дає правки у lifecell

Анастасія Марушевська про професійний досвід та перехід
на бік IT

Що таке RefaceUP

Сергій Костя. Як влаштований креативний юніт в компанії

Чим відрізняється креативний юніт у lifecell від агенцій

Анастасія Марушевська. Як працює контентний юніт в компанії

Чи потрібен інхаус?

Чи відомі бюджети креативним юнітам у компаніях

Про побудову команд

Чому фріланс?

Як проходят закупки всередині компанії

Агенція чи інхаус

Коли все робити самостійно, а коли звертатись до агенції

Хто приймає фінальне рішення щодо креативу в компанії

Вєста Гунченко. Чи сумує за життям в агенції?

Які проблеми є в компаніях

Перші кроки в кар'єрі. Куди йти?

00:00

00:46


02:21


03:32

04:33


05:53

06:52

07:31


08:45


09:38

11:32

12:37

14:53

16:16

17:09

17:56

18:27

19:00

20:02

21:01

27:05

28:50

29:26

Розшифроване та повне інтерв'ю з учасниками другого випуску подкасту Marketing ZOOm, на тему: "Агенція або інхаус"
Вєста Гунченко – керівниця відділу креативної реклами lifecell
Хотілося б дізнатися конкретно про твій досвід. Ти раніше працювала в традиційних агенціях. Давай почнемо з твого бекграунду. Розкажи про нього і про те, як ти дійшла до своєї нинішньої точки кар'єрного шляху.


Бекграунд у меня, скажімо так, багатий. Я вже близько років 15 в рекламі. Справжнє рекламне життя в мене почалося в «Think! McCann Erickson» під керівництвом Камінського, який мене «підібрав», всій базі навчив, і я досі користуюся цими знаннями.


Розкажи, звідки від тебе «підібрав»?


Я до цього два роки оббивала всі пороги, обходила всі агенції в Києві. Мене нікуди не брали, бо я була надто молода, і т. ін. Я вже змирилася й працювала в івент-агенції, писала сценарії для заходів, потім вони мене підключили писати тексти для радіороликів. І тут зі мною зв'язались ейчари з Think!, я зробила тестове, сходила на співбесіду та зробила ще одне тестове - і мене взяли! Я була найщасливішою людиною в світі, бо дуже про це мріяла.


Чекай, а тестове в них було про котячий чи собачий корм, чи про шкарпетки. Щось таке?


Так, собачий корм, який підходить усім собакам. Мені здається, всі робили це тестове завдання, а може й досі роблять. Для мене це був виклик. Рік у Think! досі одна із моїх найулюбленіших робіт. Потім я пішла у вільне плавання, вирішила, що мені потрібно почати навчатися бізнесу. Після цього я ще довгий час керувала своїми проєктами, звідти і з'явився проєкт з партизанською рекламою. У нас була одна із перших підрядних SMM-агенцій. І це прикольно, бо мій другий проєкт з SMM був для Life. Перший раз я зіткнулася з Life, коли в Think! мене поставили писати для Life брошури. Нещодавно, до речі, знайшла календар для Бізнес life :), який я повністю робила, працюючи в Think!


Три роки тому я повернулася в агентські штуки – зрозуміла, що хочу цього та дуже скучила. Бізнес – це кльово, але я дуже люблю придумувати. Я повернулася в маленьку агенцію – боялася, що все забула, ринок пішов дуже далеко і я нікого не наздожену. Потім з'ясувалося, що все нормально з ринком, а я тільки навчилася більше і реально моя кваліфікація не впала, а виросла. В результаті я шукала вже більші агенції, а мене знайшли з lifecell і запропонували піти на бік клієнта.


Більше року я формально була бренд-менеджеркою. Але бути просто бренд-менеджером мені не дуже цікаво, тому першочергово планувалося, що частина креативу буде робитися зсередини. Зараз це вилилося в те, що є вже цілий юніт під моїм керівництвом, з яким ми справді працюємо інхаус дуже багато. Зараз у нас є агенція, але поки йшов тендер, ми повністю все розробили всередині, тобто самі собі писали бриф.


А правки хто писав? :)Я вам так скажу. Коли я перейшла до клієнта, я зрозуміла, що вони нормальні. Тобто досить рідко бренд-менеджер вносить правки, щоб подтраконити креативщиків. Насправді всередині великої компанії неймовірна кількість людей, які готові надати правки. Часто ТОП-менеджери неочікувано вирішують, що потрібні правки, правки, правки, уже після того, як закінчився постпродакшн або в самому кінці просять усе скасувати. Це результат того, що є велика компанія і певний час жодним чином ти не можеш на це вплинути. Завжди є що комусь сказати. Іноді буває і таке, що сам себе правиш.


Розкажи, будь ласка, як працює креативний юніт у компанії? Які відмінності від агенції?


Ми процедурно дуже схожі на агенцію. Ми так само робимо бриф, дебрифінг, повертаємося за креативом. Різниця в декількох речах. По-перше, ми всередині все досить швидко робимо. Не тому, що ми більш швидкі, ніж інші – просто в нас є такі потреби бізнесу і нам нема куди подітися. Часом, якщо необхідно зробити завтра, то ми це зробимо завтра. В нас немає акаунтського процесу. Точніше, ми намагаємося його створити, але доводиться робити деякі речі дуже швидко.


По-друге, ми дуже добре розбираємося в продукті. Загалом ми дуже чітко відчуваємо компанію, бренд і персону бренду, яку ми фактично самостійно будуємо, бо ми і за бренд-менеджмент відповідаємо. І це відчутно, наскільки сильно моя команда знає наш бізнес. Всередині ми менше вносимо правок – ми самі знаємо, що робити.


Я знаю, що є бренди, котрі працюють зі своїми агенціями не два роки за контрактом, а агенція виграє знову і знову. І за декілька років агенція знає сама вже все щодо клієнта та його компанії. Ми про себе поки що знаємо більше, ніж може знати агенція. Це міняє справу. А процедура в нас така сама, все так само робиться. Часом набагато швидше, та й меншими ресурсами.


І є ще третій секретний елемент: клієнт завжди знає бюджет.


О, це неправда. Не завжди відомі бюджети. Тому що у нас є закриті процеси, якими займається наша закупівля. Наприклад, у креативного юніту головне завдання – креатив: як це буде виглядати, який сценарій, якого режисера ми запрошуємо, а бюджети насправді не завжди нам відомі. Це нормально. У нас практично такий самий рівень розуміння бюджетів, як і у агенції. Ти вже знімав ролик цьому клієнту і приблизно знаєш, на що розраховувати. І якщо приходить ідея: мовляв, давайте полетимо на Кариби групою із 30 людей і знімемо 15-секундний ролик, це не пройде.


А ось скажи, дуже цікавий момент з приводу закупівель. У вас точно немає косту, який агенція виставляє за свою роботу, але є все одно режисери, продакшн і т. ін. Ви всередині проходите через закупівлі, продаєте це всередині?


Всі закупівлі проходять за офіційними тендерними процедурами. Все, що відбувається не інхаус, я так розумію, оплачується за ринковими умовами. Якщо всередині заведеться свій продакшн, то, може, щось зміниться.


А можеш розповісти, за чим ти сумуєш з агентського життя, і, може, зараз тобі чогось не вистачає? І які, навпаки, існують плюси роботи на стороні клієнта?


Насправді, я реально не можу сказати, що сумую. Я зрозуміла, що є величезна різниця між тим, щоб бути просто виконавцем за бріфами, і людиною, яка фактично частково цей бріф формує. У мене ж є повноваження не тільки виконувати те, що мені прийшли і сказали, а МИ визначаємо, що ми хочемо узгодити цього разу. І навіть якщо ти креативний директор, ти все одно виконавець, а тут, якщо ти креативний директор, то в тебе є ще право голосу, ти можеш впливати. І це дуже круто. От, наприклад, в мене нещодавно було два роки роботи в компанії, і стільки всього змінилося! Частина пов'язана з креативом, частина – процесами, які змінилися, із загальним сприйняттям, з новими людьми. Тому сказати, що прям-таки сумую, не можу. Єдине, за чим я можу сказати, що сумую, – це за часами, коли був акаунт, який повністю все фільтрував, - і все. Тобто він читає листи, відфільтровує, а до мене приносить в чистому вигляді коментарі. На даний момент це все звалюється на мене.


Ось у тебе рівень дискусії на стику – комунікація + продукт. Я вважаю, що це круто і потрібно фахівцю в цей бік розвиватися. А ось якщо говорити про перші кроки в кар'єрі для початківця-фахівця. Як думаєш, який шлях зараз краще, щоб через 510 років ти прийшов до чогось більшого?


Я думаю, що кожному своє. Якщо людина взагалі нічого не вміє, набагато краще йти в агенцію. Там багато людей, у яких ти можеш вчитися: ти бачиш шість копірайтерів, ти присутній на брейн-штурмах, в тебе є креативний директор, який дає тобі певні фітбеки. Якщо прийти до мене в команду - у мене немає часу навчати. Тому я б такій людині рекомендувала йти в агенцію, це ж незабутні часи. Але з точки зору кар'єри я впевнена, що в компанії все відбувається швидше. Всередині компанії є багато горизонтальних рухів, які можна здійснити, а в сучасному світі дуже кльово бути людиною, яка має мультифункціонал і мультиздібності.


В lifecell я сама собі креативна агенція, оскільки я вивчила продакшн, арт-дирекшн, я брифую композиторів, а потім їм у тестовому режимі пояснюю, які ноти замінити. Окрім цього, в мене є бачення бізнесу. До того, як я почала працювати в lifecell, я не розуміла, що якщо реклама не продає, вона – не реклама, якою б вона не була креативною. Це корисно знати кожній людині, яка працює в креативі. Всі ми, звісно, хочем Каннських левів і т. ін., але насправді реклама придумана для того, щоб продавати. Звісно, круто, коли реклама є красивою та креативною, але передусім вона має продавати. Це те, що ми так не любили в клієнтах. Я знаю, що це може дратувати, але хто нам буде платити, якщо ми не будемо продавати?


Дізнайтеся на нашому сайті NGN.agency більше про команду,екстремальну системність та продукти, які ми пропонуємо для розвитку вашого бізнесу.

Хочете познайомитися особисто чи запустити проєкт?
Пишіть нам на start@ngn.com.ua.
Також ми є тут: