Агенція або інхаус
Гості:
Вєста Гунченко - Керівниця відділу креативної реклами lifecell (https://www.facebook.com/andrei41987)

Сергій Костя - Керівник департаменту Маркетингу країн східної Європи Bolt (https://www.facebook.com/kostyaserhii)

Анастасія Марушевська - Директор з комунікацій у Reface (https://www.facebook.com/nastya.marus...)
Випуск 3. Частина 2
Розділи відео:
старт

як працює комунікація в Reface та які задачі виконуються

які задачі виконує інхаус команда

як переконати технічного спеціалиста, що йому потрібен маркетинг

які задачі виконуються інхаус, а які - за допомогою агенції

які найпоширеніші задачі у креативного відділу lifecell

яке співвідношення довгострокових та короткострокових задач

як продавати

чи можливо впливати на рівні бізнесу
як правильно побудувати робочий процес

чи є вигорання

хто приймає фінальне рішення по креативу

як не вигоріти

як побудувати команду

як продукт може комунікувати

чому клієнти приходять до агенції

чи працює Forbes для піару

бліц
15:57

17:58

19:08

22:57

24:32

26:26

28:15

28:26

31:14
Розділи відео:
старт

як працює комунікація в Reface та які задачі виконуються

які задачі виконує інхаус команда

як переконати технічного спеціалиста, що йому потрібен маркетинг

які задачі виконуються інхаус, а які - за допомогою агенції

які найпоширеніші задачі у креативного відділу lifecell

яке співвідношення довгострокових та короткострокових задач

як продавати

чи можливо впливати на рівні бізнесу

як правильно побудувати робочий процес

чи є вигорання

хто приймає фінальне рішення по креативу

як не вигоріти

як побудувати команду

як продукт може комунікувати

чому клієнти приходять до агенції

чи працює Forbes для піару

бліц
Розшифроване та повне інтерв'ю з учасниками другого випуску подкасту Marketing ZOOm, на тему: "Агенція або інхаус"
Вєста Гунченко
Марушевська Анастасія
Костя Сергій
Вєста Гунченко – керівниця відділу креативної реклами lifecell
Слухай, вигорання може бути, якщо довго працюєш з одним клієнтом, навіть дуже великим. Або навпаки – це більш глибоке занурення. Що про це думаєш? :)


Це залежить від умов роботи і від того, як до тебе ставляться, або як оцінюють твою работу. У lifecell дуже багато різних проєктів. Крім самого бренду lifecell, є комунікації по тарифах чи іміджеві комунікації. Також у нас є внутрішні продукти: наші месенджери, наш lifefox, наприклад, багато маленьких аплікейшенів, якщо хочеться розгулятися. Часом ці речі навіть не потрапляють до бренд-буку. Наприклад, у додатку TV+ є свій власний бренд-бук і під нього можна вже щось робити. Або, наприклад, такий проєкт, як eSIM. Це в основному відбувається в діджиталі. Є де трішечки розвіятись та зайнятись чимось цікавим. Є в нас і бізнес-продукти, у них інший бренд-бук, є програма лояльності для студентів, там ще інший креатив. В мене стільки клієнтів в житті не було, скільки є зараз у lifecell.


Це велика компанія, і вона за прикладом Turkcell має ще досить багато додаткових продуктів.


Дивись, а з урахуванням того, що багато різних проєктів всередині, у тебе є багато варіантів як переключитися, а які найпоширеніші завдання стоять перед вашим відділом?


Ми не агенція, тому у нас немає скопу робить, ми робимо все і постійно. В нас дуже багато просто пересічних робіт. Наприклад, під кожен продукт, акцію, все, що завгодно, має бути зображення на сайт (трьома мовами, у двох розмірах), або банери на сайт, або часом не всі діджитал-пости роблять наші підрядники, деякі робимо ми.


Є певна кількість конвеєрної роботи: якась картинка або, наприклад, макет стенду для BTL, всі дизайни для BTL робляться у нас всередині компанії. Дуже багато роботи зі створення лендингів. Зараз сторінка – це просто щось маленьке, але для нових проєктів або акцій ми всередині робимо більш цікаві та яскраві лендинги. І почали зараз компанію на 360 підтримувати лендингами. Це відбувається часто, і ми вміємо це робити на різних платформах. Всім сподобалась наша робота всередині компанії, тому всі до нас тепер ходять :) Це прикольно, це класно працює, і класно бачити, як поступово змінюється і вигляд сайту, і банерів, вони виглядають більш сучасно.


У мене з'явилося таке питання. А ви можете втручатися на рівні бізнесу? Наприклад, ви придумали якийсь класний пакет, наприклад, «Rock and Roll». У ньому на гудки можна поставити Nirvana, але на двадцять сьомий хвилині розмова переривається. Ви можете піти до продакту й сказати: «Ось, ми придумали таку штуку, буде круто. Ми під це вже придумали комунікацію».Звісно можемо. Це ж усе вважається маркетингом. Саме Департамент, де сидять люди і формують тарифи, це і є Департамент маркетингу. Наш Департамент – це Департамент маркетингових і діджитал-комунікацій. Звісно, до них можна приходити з ідеями. Насправді треба думати про те, щоб вирішити заморочку. Можна приходити, розписувати, а далі вже є люди, які будуть прораховувати ці речі, думати, як це працює, чи буде це корисне людям, чи немає у нас у лінійках чогось, що це адекватно замінює. І якщо це все спрацює, людям сподобається і будуть підключення, то чому би й ні?


Продаж – це завжди результат комунікації, що вийшла в ефір. А хто у вас всередині приймає рішення, що ось ця реклама досить креативна та красива, і я впевнений, що вона буде продавати? Просто в креативній агенції креативний директор б'є п'ятою в груди і каже, що ось це наш рівень якості та креативу і ми йдемо з ним. А у вас як?


У нас є турецкий маркетинговий директор – Озан Калгар. Він дуже досвідчений, тому він бере суттєву участь у тому, щоб обирати. Завжди ми запрошуємо продажі, тим більше, що зараз в нас директор з продажів – це людина, яка була маркетинговим директором. В нього дуже міцна експертиза. Також завжди в цьому бере участь Генеральний директор.


Але я можу похвалитися тим, що наша команда за два роки (я і Оля Щупак – бренд-менеджер) побудували вже високий рівень довіри. Ми повертаємось не з продажами, але у нас є месседж-тейк-аут, рівень брендингу, рівень евернесу до нашої реклами порівняно з нашими коллегами по ринку – Київстар та Vodafone. Це наші KPI, за якими ми визначаємо, еффективною чи неефективною була наша комунікація. Продажі, звісно, ростуть, якщо ми щось рекламуємо по телевізору, і в будь-якому разі продажі залежать від того, що ти продаєш. Якщо це якась адреналінова пропозиція, то продажі виростуть, якщо це щось більш помірне, то не так швидко. Але важливо, щоб ця реклама доносила інформацію. Бо потім ми це будемо заміряти. І якщо людина дивилася рекламу і не запам'ятала що це був lifecell, це для нас провал. Або якщо людина дивилася рекламу і нічого не зрозуміла, це теж не працює.


Коли ти прийшла на сторону клієнта, ти ж була одна з креативною експертизою, а потім ти почала збирати креативну команду. Можеш розповісти про це? Що важливо для роботи всередині клієнта і як проходив процес?


Тут досить все просто. В мене залишилися ті люди, які вже були в компанії, коли я прийшла: дизайнер, який дуже круто виріс за ці два роки, і в нього є шикарний потенціал, він класно видає результат; контент-менеджер займається сайтом, збирає лендинги. Це частина команди, яка була, і я дуже рада, що вони зі мною, що вони оперативно, чітко все роблять і завжди включені в процес. А ще двох людей я наймала й шукала сама. Наш SMM-менеджер, що працює із діджитал-агенцією, відповідає за наші соціальні мережі, також вона частково копірайтерка, яка ще й бере участь у креативному процесі. І в мене є Арт-директор, я дуже рада, що його знайшла. Я була впевнена, що люди не хочуть йти, бо всі хочуть бути в агенціях. Це місце треба продавати, ти йдеш на темний бік сили. Головне, що ми можемо працювати автономно: кожен із цих людей має досить широку експертизу, щоб проявляти ініціативу й закривати питання, не залучаючи мене, та відстоювати свою позицію.


В нашій компанії, наприклад, відділ маркетингу із 80 людей на поверсі, і всі мають «доступ до тіла». Вони всі можуть прийти й сказати свої коментарі, хтось коректно, хтось некоректно, хтось пояснює зрозуміло, а хтось ні. І те, що моя команда здатна абсолютно самостійно працювати, мені дуже допомагає. Я йшла у відпустку, повернулася, і в нас не те що нічого не впало, а взагалі, думаю, ніхто не помітив, що я була відсутня. Такі люди рідкість, що багато вміють, в них великий досвід.


Ставлю тобі запитання, відповідати на яке потрібно так, ніби ти даєш відповідь п'ятирічній дитині. Що таке 5G?


Ну дивись, 5G – це технологія, яка дозволяє дивитися мультики онлайн або дивитися YouTube, за якої мультик почне завантажуватися навіть швидше, ні ти почнеш його дивитися. З такою технологією ти можеш керувати своєю іграшкою або машинкою, якщо, наприклад, ти будеш у бабусі, а машинка у нас вдома. Або в реальному часі передавати відео зі мною, і ми з тобою зможемо говорити. Ти вже знаєш, що таке телефон, ноутбук, планшет, і з цією технологією це все почне працювати ще набагато швидше і без жодних затримок.
Марушевська Анастасія - Директор з комунікацій у Reface
Розкажи, будь ласка, коротко про себе: де ти працювала, чим займалася, чим цікавишся, який твій життєвий шлях і як ти опинилася там, де ти зараз є.


Взагалі я починала з фантазії про те, що я журналіст, та згодом зрозуміла, що писати новини для якогось онлайн-видання, – це не моя історія. Коли я почала, я потрапила одночасно в POKUPON, який тоді був стартапом і тільки запускався (це було дуже багато років тому), і паралельно в тій самій компанії я займалась такою умовно культурною журналістикою. В мене була повна свобода дій, хоча я прийшла нізвідки, зовсім без досвіду. Просто я завжди писала, і так вийшло, що пощастило. Але потім я потрапила в легендарну агенцію Prodigi, при тому, що мені було лише 19. Але тоді моїм керівником був Слава Жнюк, який повірив у мене, і я тоді одразу пішла на посаду керівника відділу, оскільки на той момент я одразу працювала з декількома контентрайтерами.


Як молодий спеціаліст себе відчував у топовій діджитал-агенції на той час, як це взагалі було?


Оскільки я прийшла із журналістики, а не з реклами, я взагалі не дуже розуміла, що це супертоп. Я прийшла і подумала: «О, прикольно, прикольні рєбята». Але тоді ще компанія була дуже маленькою, там було до двадцяти людей, і Prodigi тоді лише рік існували. І так я пропрацювала там більше трьох років, тому я фактично була там з початку і до розквіту.


Спершу ми працювали з SMM відділом, адже це був пік соціальних мереж і з контентом бренди тільки починали співпрацювати. Але потім вийшло так, що ми перепланували відділи і я працювала вже в креативному відділі. Тоді прийшов момент, коли я, власне, робила більше якісь офери клієнтам, тендери і плюс паралельно завжди відповідала за контент. Тому в мене навіть була така нагорода в Prodigi на якомусь корпоративі – «За роздвоєння особистості».


Якоїсь миті я зрозуміла, що агенції трішки мене виснажили, і я почала працювати на фрілансі з бізнес-стартапами, почала більше розбиратися в концепті маркетингу і з чисто креативної частини перейшла більше на маркетингово-стратегічну. Потім певний час займалася своєю невеличкою агенцією. Ми працювали з українськими стартапами, які виходили на американський ринок, і паралельно почала в «Прожекторі» викладати. Якось воно так вийшло, що я перейшла більше на сторону ІТ і стартапів, а не реклами. До того я працювала з ІТ-компанією «Django Stars» довгий час і там вибудовувала комунікацію. Зараз я в Reface. До них приєдналася ще минулого року як консультант, але тоді компанія була ще зовсім іншою, тоді були інші плани і прогнози. А зараз є додаток Reface App, і тому у нас зараз зовсім інші пріоритети. Зараз я відповідаю за всю комунікацію, починаючи від PR додатку до брендингу, до позиціонування компанії в принципі.


Я сподіваюся, що всі наші глядачі, слухачі знають, що таке Reface App. Голосно набули резонансу, тому розкажи, будь ласка, коротко про це.


Reface App – це додаток заміни облич на відео, який ми запустили на початку 2020 року. Тоді він називався «Дублікет», і десь у травні-червні ми почали дуже сильно вистрілювати на різних ринках, починаючи з Таїланда, Індонезії, Малайзії і закінчуючи навіть українським ринком, тому що ми в Україні тримаємся в топових позиціях в App store уже не перший місяць. Нещодавно ми стали номером один додатком взагалі серед таких додатків у США.


Як взагалі працює креативний юніт або контентний юніт в компанії, і чим він відрізняється від агентського юніта? Чи це те ж саме?


Є величезна різниця. Перше, що хочеться відмітити, якщо ти працюєш у продуктовій компанії або в ІТ-компанії, ти займаєшся комунікаціями і дуже прив'язаний до бізнесу компанії, тобто якісь плани, цілі, які компанія має як бізнес. Ти повинен бути в курсі, ти не можеш стояти осторонь. Просто виконання якихось завдань – не найкращий варіант, з досвіду. Людина, яка займається комунікацією, відповідальна за різні івенти, наприклад: де компанія може себе показати, крім як якихось діджитальних можливостей. І якщо ти не розумієш, куди рухається компанія і яка її мета через три роки, ти, відповідно, не зможеш організувати поїздку, івент. Так само, якщо мова про якісь personal brand людей у компанії. Це величезна частина роботи, якщо ти працюєш у стартапі або в продуктовій компанії, у більшості з них (можливо, в деяких є виключення).


Коли ти працюєш в рекламі, особливо якщо працюєш з брендами, які вже давно на ринку, в яких маркетингові стратегії і бізнес-плани приходять десь згори, умовно. Тобто це вже компанія із своїми десятирічними планами на кожному ринку. І ти як людина, як копірайтер чи креативний директор, який працює в агенції, отримуєш якийсь конкретний бриф з конкретними цілями. Тобто, з одного боку, у тебе є багато свободи для того, щоб придумати креативну ідею, але, з іншого боку, вона дуже обмежена конкретними цілями на конкретний період. Це може бути рекламна кампанія на півроку чи на рік. Коли ти працюєш у продуктовій компанії, у стартапі, ти повинен по-перше, розуміти, куди це все рухається і де це все буде через три-п'ять років; по-друге, ти повинен бути дуже гнучким, тому що все може мінятися дуже швидко.


Побудова команд всередині в рекламі – це те, про що я нещодавно думала. Коли ти працюєш в рекламі, ти або копірайтер, або креативник – ти Бог. Тобто все закінчується на тобі. Тебе там, звісно, можуть пресувати: щось не так, те не так, тут клієнт, і зрозуміло, що є певні регуляції. Але тендер виграється, переважно, крім бюджету, завдяки креативним ідеям. Тому дуже важливо мати свого креативного директора, копірайтера, який зможе в цьому середовищі швидко думати і організовувати команду навколо себе. Тоді як коли ти працюєш в техіндустрії, то крім того, щоб робити свою роботу, тобі спершу ще потрібно довести, що твоя робота важлива.


Агенція VS Інхаус ?


Завжди має бути хтось, хто займається організаційною роботою всередині креативної команди. Тоді як часто в рекламі цим займається, наприклад, акаунт-менеджер або трафік-менеджер, залежно від того, як працює сама агенція, то в продукті або в ІТ-компанії це часто падає на плечі SMM-менеджера – або middle-менеджера, або top-менеджера. І потім лише з часом як команда вибудовується, тоді можливе залучення проджект-менеджера всередину компанії, але це не завжди трапляється. Ця менеджерська складова займає багато часу, тому, мені здається, якщо йти працювати в тех, то треба вміти це робити і хотіти це робити, тому що просто креативити ідеї – це не зовсім те, як працює продуктова команда.


В агенції завжди є якийсь центр експертизи, який фінально каже: так чи ні. Тобто є якийсь проєкт, креативна команда його придумала, порадилися з креативним директором, і він каже: «Ось це воно, ось так робимо» і я впевнений, що якщо правильний процес в агенції, то, швидше за все і директор і вся в агенція повинна сказати: «Ось твоя експертиза, довіряємо, вперед!» Тобто, є ось такий центр і експертизи, і відповідальності з іншого боку. Як у вас це відбувається, в компаніях хто виступає такий фінальною крапкою прийняття рішення?


Я б сказала так, що, наприклад, з досвіду роботи з попередніми компаніями, переважно такі рішення приймала я, але я могла радитися зі стейкхолдерами, наприклад CEO. Я можу їм показувати і рекомендувати щось і, звісно, фінальне рішення за ними, але якщо досвіду подібного немає, то вони довіряють комунікейшн-хеду для того, щоб він приймав такі рішення. В моєму досвіді таке було: таку роботу креативного директора виконувала я. Дизайнери показували все мені: або якийсь новий підхід до того, як у нас виглядає блог, або віжуали, або копірайтери відстежували роботу зі мною, тобто це проходило більше через мене. І лише global thing: ось так буде виглядати наш e-book, який ми будемо розсилати всім нашим клієнтам, в ньому могли взяти участь CEO.


Хто все фінально затверджує?


Якщо говорити про Reface, у нас є два напрямки: є контент візуальний, який використовується всередині додатку, в рекламі, і там є head of content, який відповідає за все утвердження. Але є й інша сторона: коли ти працюєш з продуктом, багато що залежить від реакції юзерів і від реакції публічного середовища, особливо коли у тебе є якась нова технологія, від якої всі хочуть в синтетичні медіа, в чому ми зараз працюємо. Це така дуже нова історія, і багато журналістів намагаються з того знайти якісь моменти і навколо цього побудувати якусь історію, не завжди, можливо, правдоподібну, але ж вони шукають якісь тонкі моменти, де ми, наприклад, зробили щось неправильно. Тому, відповідно, контент часто затверджую я.


Чи варто починати свою кар'єру, якщо ти ще не прокачаний в рекламі, маркетингу, контенті, комунікаціях, тобто, якщо ти не технічний фахівець, – піти в продуктову компанію або в стартап або краще піти працювати в агенцію якийсь час, набратися там якогось там досвіду і потім вже йти в продуктову компанію, наприклад.


Я б сказала так: якщо ти джун, то треба було б іти або в рекламу, або в стартап. Якась ІТ-компанія, в якої вже налагоджений процес, в якій все уже працює, там навряд чи буде середовище, в якому ти багато чому навчишся. Плюс, ти ще будеш зациклений на якомусь одному проєкті, на якихось певних типах задач, і все. А коли ти працюєш в рекламі, в тебе одразу багато всього, там взагалі середовище більш гнучке: ти хочеш взяти участь у підготовці тендера, хочеш попрацювати з клієнтами, пописати контент. Тобто є дуже багато задач, які ти можеш на собі спробувати, і є багато спеціалістів, з якими можна порадитися: є креативний директор, який тебе направить, є креативний дизайнер, який тебе направить, є якийсь старший копірайтер, який тебе направить, є люди які з клієнтами працюють, які тобі пояснять, як думає клієнт і чому саме це підходить або не підходить.
Костя Сергій – Керівник департаменту маркетингу країн Східної Європи
Скажи, які у вас основні завдання, що найчастіше робить інхауз-команда? Як у вас розподілені маркетингові задачі?


Наприклад, умовно у нас є квартальні плани по всіх країнах. Є HQ-команда в центральному офісі і є команда локальна. Регіональні менеджери приймають консолідоване рішення, як ми з одного кварталу переходимо в інший, в третій, на рік вперед. І розподіляється по кожному юніту, наприклад, онлайн-реклама, СРМ-системи, підтримка розсилки, дизайн-команда, контент (блоги тощо), операційна команда. Це все каскадується, всі розуміють свої завдання. Якщо не розуміють, проходить коло спілкування, переуточнення, ми вносимо свої пропозиції. Тому що, скажімо так, є кор-ідея і тактика, яка може відрізнятися в різних країнах. Тоді приймається локальне рішення, що ми робимо тут.


І в самому маркетингу все ділиться порівну, насправді пропорційно. Це ми повертаємося до тієї історії, що не можна робити щось одними людьми, а інші люди побічно в це занурені. Тобто всі занурені цілком. Наприклад, ми створюємо якусь партнерку або проєкт локальний, в якійсь країні (у Франції, або в Чехії, наприклад, неважливо). Ми створюємо канал, ми працюємо в слек, і там є всі люди з кожного департаменту, з кожного юніта, відповідальні. Наприклад, за цей проєкт буде відповідати така-то людина від онлайну, така-то людина від саппорту, така-то від операційки, і т. ін. Тому, по суті, завжди все включено. І якщо хтось не включений, були такі кейси, потім це виходить не те що боком, але щось може загубитися, чимось можна нехтувати. Тому створюються робочі групи команд.


А за специфікою більше дизайну, або більше копірайту, або самі кінцеві завдання. Чого у вас більше виробляється?


Приклад. Запускаємо щось абстрактне, щоб не заглиблюватися в технічні моменти. Нам для цього потрібні: власне продукт, підтримка, водії, пасажири, комунікація з ними, а це текст, картинка, відео, аудіо, соцмережі, реклама гугл, фейсбук, офлайн-реклама може бути (офлайн – це завжди аутсорс), піар, природно (у нас піар – дуже класна така гібридна модель аутсорс – це агенція, але вона повністю занурена в кампанію, і в кампанію центрального офісу, і в кампанію локально, в кожній країні окремо). І контент, знову-таки, це вичитка всього того, що вище сказано, накреативили, нагенерили. Юридичний відділ я не беру: якщо все релевантно, це все перевіряється. Якщо подивитися, то у нас є онлайн-платформа – всі історії, ти можеш створити тікет на кожну команду. І часто я роблю такий роуд МЕП комьюникейшн флоу, де всі інструменти, всі відділи, які потрібні, у кожному завданні з дедлайном, метою, бюджетом. Робиться розсилка тікетами, щоб це все перевірялося їхніми хедами, щоб потім не було нюансів, що хтось чогось не зробив. Це все в режимі реального часу. Якось так.


І продавати треба по-різному. Ми нещодавно обговорювали деякі кейси, в тому числі і Банди, не кожен бренд може дозволити собі робити такі проривні штуки. Колись Павло Воля сказав: «Щоб мій син не був Сімпсоном, я не повинен бути Гомером Сімпсоном». Те ж саме з брендами: щоб ти виглядав стильно, модно, молодіжно, абсурдно по-хорошому, ти повинен щось робити і бути відомим. Уявляємо собі: ми запускаємо, наприклад, з тобою точку з шаурмою. Продаємо з автобуса десь у центрі Києва, в дуже модній темі. І робимо до нього історію, що це якийсь автобус, якогось мого діда, він все життя на ньому їздив, і я, такий добрий онук, вирішив дати йому друге життя. Ось така у мене жаліслива історія про турботу, життя тощо. Все здорово. А завтра ми виходимо з історією, що це автобус, розмальований Енді Уорхоллом, і все йде взагалі в зовсім іншому руслі. Але це буде нерозумно, тому що це, повертаємося до початку нашої розмови, непослідовно.


На стороні клієнта, якщо ти в дизайн-команді працюєш, по суті ти кожен день працюєш з одним і тим самим брендом. Чи немає якоїсь втоми, чи не вигоряють люди?


Гадаю, це є скрізь. Незалежно, дизайнер ти чи не дизайнер. Все залежить від двох чинників – яка ти людина, і чого ти прагнеш. Якщо ти хочеш завжди рефрешу і всього нового, я сумніваюся, що ти підеш працювати в інхауз в принципі. Але другий фактор, не менш важливий: як налаштована робота всередині. Тобто ти повинен чітко розуміти: якщо ти приходиш і сідаєш день у день пиляти, умовно, календарики з різними котиками, кожен день з ранку до вечора, і будеш тільки міняти цифри, шрифти і колір тексту, ти не те що вигориш... хоча я знаю таких людей, які не вигоряють. Вони прийшли, відпрацювали, отримали свої гроші і живуть своїм життям. Це теж дуже цікавий кейс. Вони щасливі і, можливо, більш щасливі, ніж ті, хто як білка в колесі, і радіють всьому цьому.


Як не вигоріти? Кожен день порівнювати себе з вчорашнім. Ось у нас така заїжджена фраза, але... Якщо ти, наприклад, 3 місяці дивишся на себе вчорашнього і кажеш собі: «Блін, я роблю одне й те саме», – і тобі від цього некомфортно, то треба щось міняти. Якщо ти не можеш змінити це в компанії, значить, тобі потрібно шукати іншу. Якщо ти дуже любиш компанію, але вона тобі цього не дає, значить, ти або змінюєш своє сприйняття цього, або реалізуєш себе в чомусь іншому, хобі, або ще десь, або ти робиш щось екстра. Це комплекс, комплекс всього, що потрібно зробити. Не може бути все просто.


Дуже цікаво спостерігати за молодими співробітниками, у нас тут таких багато. Перше – у них багато енергії, вони не вигорають ще. Але у них зовсім інше ставлення – вони не бояться того, що завтра будуть займатися чимось зовсім іншим. Я маю на увазі працювати в іншому місці, за іншою, може бути, навіть спеціальністю. А у нас як: ти прийшов, місце є, стіл є – бомба! Чому у багатьох людей проблема з оупен-спейс? Вони не уявляють, як це так: у тебе немає закріпленого за тобою місця, немає стабільності під п'ятою точкою. До цього треба звикнути, перейти з однієї системи координат в іншу. Але, я думаю, це все можливо.


Скажи, будь ласка, ось ти працював і там, і тут, і на стороні агенції, і на клієнтській, чи сумуєш за чимось? Чогось не вистачає на клієнтській стороні? Або навпаки, все класно, і слава богу?


Все класно. Не можу сказати, що я сумую за якоюсь стороною, ти сумуєш завжди за колективом. І важливо з кожного колективу не згадувати, що було не так або що тебе дратувало, завжди є і плюси і мінуси, але ось це нести з собою і ділитися цим досвідом.


Останнє залишилося питання: ми все-таки не Дудь, тому бліців не буде. Але є одне запитання спеціального формату. На нього потрібно відповідати так, ніби ти пояснюєш п'ятирічній дитині. Ось зараз поясни мені, що таке GPS?


Це така штучка, яка допомагає тобі в своїй кімнаті знайти, де, в якій тумбочці, на якій поличці ти залишив ту чи іншу річ.


Дізнайтеся на нашому сайті NGN.agency більше про команду,екстремальну системність та продукти, які ми пропонуємо для розвитку вашого бізнесу.

Хочете познайомитися особисто чи запустити проєкт?
Пишіть нам на start@ngn.com.ua.
Також ми є тут: